TÜRKÇE/TR/0/0/0/anasayfa
 

GAP BÖLGESİ BELEDİYELERİNE EĞİTİM...
1 Mart 2011

Asfalt alanında en önemli bilgi ve teknoloji ihracatçısı olma hedefine hız veren İSFALT, eğitim çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda şirketimiz, Türkiye'nin en büyük bölgesel kalkınma projesinin sürdürüldüğü GAP illerini kapsayan asfalt eğitim seminerini tamamladı. Şanlıurfa Belediyesi ile ortaklaşa organize ettiğimiz eğitime Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak belediyelerinden çok sayıda personel katıldı. Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba  da eğitime katılarak persönelinin heyecanını paylaşanlardandı.

Eğitime ayrıca, GAP Bölgesi'ndeki illerde bulunan üniversitelerin ilgili bölümleri, Karayollarının bölgedeki birimleri ile özel sektörün teknik elemanları da iştirak etti. Kaliteli ve konforlu yollar için ekonomik çözüm tekliflerinin paylaşıldığı seminerle, yol yapımındaki maliyet artışlarından tasarrufa gidilmesi amaçlandı.

Problemler yerinde tespit edildi

İSFALT'ın uzman eğitmen kadrosunca verilen ve 3 gün süren seminerin ilk günü Şanlıurfa Belediyesinin asfalt üretim ve uygulama aşamalarının incelenmesine ayrıldı. İncelemelerde asfaltın hammaddesi bitüm ve agrega, üretim teknikleri, uygulamada kullanılan iş makineleri ve yolların durumu ayrıntılı olarak gözlemlenerek problemler tespit edildi. Sunumlara geçildiğinde İSFALT'ın her biri alanlarında uzman eğitmenleri, teorik bilgi aktarımının yanı sıra sahada tespit ettikleri problemlere pratik çözüm yolları sundular. Sık sık karşılaştıkları problemlere getirilen bu çözümler katılımcıların memnuniyetini artıran en önemli unsur oldu.

Asfaltta Ortadoğu'nun bilgi ve teknoloji üssü İSFALT

Seminerden sonra medya mensuplarına görüşlerini aktaran İSFALT'ın Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Sönmez, asfalt konusundaki eğitimlerin daha önce yurtdışındaki firmalardan alındığını, ancak İSFALT'ın bu alandaki tecrübesini tüm Türkiye ile paylaşmaya başlamasıyla artık yerli bir firmadan da danışmanlık alınmaya başlandığını kaydetti. 2009 yılında başlayan eğitim çalışmalarında bugüne kadar 8 ilde seminer düzenlediklerini anlatan Sönmez, bu çalışmaları önce ülke geneline, sonrasında da bölge ülkelerine yaymayı hedeflediklerini ifade etti.

A'dan Z'ye asfalt

Seminerde gerçekleştirilen sunumlarda; asfalt hammaddeleri, üretim, uygulama, onarım, geri dönüşüm, Ar-Ge, laboratuar, kalite kontrol gibi konular ayrıntılarıyla işlendi.
Eğitim ekibimizde Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Sönmez, Üretim Müdürü Zafer Sola, Asfalt Uygulama Müdürü Fethi Turgut, Kalite Yönetim ve Ar-Ge Müdürü B. Kadri Eren, Teknik Eğitim Şefi Dr. Mehmet Tahir Deniz ve Laboratuar Şefi Seyit Ali Yıldırım yer aldı.  

     
  İsfalt Kurumsal Haberler  
 

HADIMKÖY’Ü TEM’E BAĞLADIK...

 
  Devamını oku  
 

TRANŞELERİ KAPLIYORUZ

 
  Devamını oku  
   
  Devamını oku  
   
  Devamını oku  
 

İSFALT’A CIO ÖDÜLÜ

 
  Devamını oku  
Haber Arşivi
 
® 2011 Ä°sfalt AŞ Site Haritası | İletişim | Yasal Kullanım Şartları
soccer jerseyswholesale moncler outlet usa via thailand soccer jerseys wholesale wholesale nfl jerseys china christian louboutin outlet christian louboutin outlet cheap seahawks jerseys from china cheap herve leger outlet louboutin outlet online cheap authentic nfl jerseys wholesale jerseys cheap Christian Louboutin Discount louboutin outlet tiffany outlet store louboutin outlet barcelona